Menu
Loading radio ...
Andrzej Winiszewski

Andrzej Winiszewski

Andrzej Winiszewski  – dziennikarz i producent radiowy.


Swoją radiową działalność rozpoczynał, jeszcze podczas studiów, od słynnego studenckiego Radia Pomorze w Szczecinie w roku 1990, potem także w prywatnym Radiu ABC. Od 15 lat związany z radiofonią publiczną i Polskim Radiem Zachód w Zielonej Górze. Jako producent tworzy audycje radiowe dla wielu rozgłośni regionalnych Polskiego Radia w kraju, w tym także dla radiowej Trójki a w przeszłości polskiej redakcji, niemieckiego radia publicznego RBB.

Od początku pracy radiowej promuje na antenach przede wszystkim muzykę jazzową. Jest twórcą cotygodniowej audycji Niedzielny Klub Jazzowy emitowanej w każdą niedziele na antenie Radia Zachód a także projektów koncertowych m.in. Lubuskich Zaduszek Jazzowych i Seminarium Jazzu dla dziennikarzy radiowych i publicystów. Współorganizuje coroczny festiwal Green Town of Jazz w Zielonej Górze i cykle koncertów jazzowych w wielu lubuskich miastach. Wielki miłośnik jazzu i jazzmanów…

Twórca Lubuskiej Fali – projektu wydawniczego wspomagającego debiutujących młodych artystów i zespoły muzyczne wywodzące się i działające na Ziemi Lubuskiej (www.lubuskafala.pl). Zaangażowany promotor lubuskich muzyków i ich fonograficznego dorobku.

Z  urodzenia, zamiłowania i zamieszkania rodowity gubinianin. Wierny miastu, od wielu lat gromadzący materiały dźwiękowe dotyczące życia Gubina, tworzące swoistą dźwiękową kronikę miasta. Rejestrował z mikrofonem wiele miejskich wydarzeń, realizował rozmowy z wieloma, często nieżyjącymi już, a znaczącymi mieszkańcami miasta. Doprowadził z rekonstrukcji wielu archiwalnych nagrań i materiałów dźwiękowych, zagubionych w radiowych i prywatnych archiwach.

Na co dzień zapalony wielbiciel polskiego filmu..